Căpăţânii a Parâng

(RUMUNSKO)
2001
 

< < < predchádzajúce < < <

Najvyšší vrchol

Vrchol Parângul Mare v oblakoch. (rs54.jpg)

Po ceste sa nám otvárali pohľady na nádherné plesá. (rs53.jpg)

rs51.jpg

rs50.jpg

rs52.jpg

Tesne pod vrcholom vo výške asi 2450 m.n.m. sme stretli stádo ovečiek, ktoré si vyšli na poobedňajšiu prechádzku na Parângul Mare. (rs49.jpg)

Najvyšší bod nášho putovania - Parângul Mare 2519 m.n.m. Hmla a vietor boli nepríjemné, ale 70% jablkovica to kompenzovala. (rs48.jpg)

Individualistická fotka na vrchole. (rs47.jpg)

Západ slnka nad mestom Petroşani na konci hrebeňa Munţii Parâng. (rs46.jpg)

Posledný deň sme si zmysleli, že pôjdeme po kamzíčej diaľnici. Tak sme pomenovali virtuálny chodník po vrstevnici, ktorým sme sa predierali asi dve hodiny. (rs45.jpg)

Čistina, kde bolo naše posledné nocľažisko - pekný opustený salaš, čistý a dobre vybavený. Dorážanie zvyšných zásob malo charakter lukulských zápasov; v tento večer sme toho pojedli viac, než inokedy za celý deň. (rs43.jpg)

Cestou dole sme si stopli "kabriolet", ktorý nám ušetril pár kilometrov šliapania po asfaltke. Napriek tomu, že jazda mala charakter vyhliadkovej plavby, bolo to zadarmo. Viezli sme sa nádherným kaňonom s množstvom vodopádov. (rs44.jpg)

 

A to už je z našej cesty naozaj všetko (pretože fotiť pašerácky autobus sme si moc netrúfali). Ak máte záujem o podrobnejšie rozprávanie o našom putovaní, stiahnite si ho vo formáte rtf a prečítajte.

KONIEC

 

 

 

Gréckokatolíci na Slovensku

Gréckokatolíci na Slovensku - Byzantine Catholics in Slovakia

 


Turistika (úvodná stránka)

Posledná úprava:  andreios  13.05.2002